Zażarcie, czyli catering dietetyczny…i nie tylko

16 lutego 2018 ABC Aktualności
Zażarcie, czyli catering dietetyczny…i nie tylko

Zażarcie, czyli catering dietetyczny…i nie tylko

Piękna sylwetka, doskonałe samopoczucie i poprawa stanu zdrowia to cel wielu z nas. Jak trudno jest osiągnąć taki stan rzeczy wiedzą tylko ci, którzy na poważnie próbowali różnymi sposobami do tego celu zmierzać. Szczególnie ciężko jest osiągnąć ten zamiar tym, którzy posiadają wrodzoną tendencję do nadwagi lub schorzenia sprzyjające niekontrolowanemu przyrostowi tkanki tłuszczowej.

Wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu powstała firma, której głównym przesłaniem jest zdrowie konsumentów. Zdrowie budowane nie w oparciu o medykamenty i zabiegi medyczne, lecz w oparciu o stworzenie dla każdego z potencjalnych klientów odpowiedniej dla niego diety, przygotowywanie ustalonych zgodnie z jej zaleceniami posiłków i ich dostarczanie  pod wskazany adres.
Dieta z dostawą do domu to pomysł firmy Zażarcie z Tczewa. Istnieje ona od lutego 2015 roku i rozwija się w bardzo szybkim tempie.
– Rozpoczęliśmy od Tczewa, ale obecnie działamy też w Starogardzie Gdańskim, Pruszczu Gdańskim, Malborku oraz w Trójmieście – mówi Robert Kawęcki, menadżer firmy Zażarcie. – Jesteśmy jedną z pierwszych firm w tej dziedzinie na rynku. Podstawą sukcesu naszej firmy jest zespół pracowników. Są to młodzi ludzie, pasjonaci, kochający to, czym się zajmują. Zatrudniamy wykwalifikowaną dietetyczkę – to ona ustala indywidualne menu dla każdego z naszych klientów. Zgodnie z nim przygotowujemy indywidualne zestawy posiłków – informuje Robert Kawęcki.
Trzeba przyznać, że pierwszym elementem sukcesu był doskonały pomysł i jego szybka realizacja. To właśnie trafienie w odpowiednim czasie z odpowiednim pomysłem na odpowiedni rynek jest kluczem do sukcesu. Potem już „tylko” praca, praca i jeszcze raz praca.
Oprócz dietetyka i kucharzy w firmie pracują informatycy, którzy stworzyli specjalny program komputerowy ułatwiający dobór menu do potrzeb danego klienta. Program uwzględnia nie tylko takie podstawowe dane jak wiek, wzrost, waga ciała, płeć, ale też aktualne schorzenia i choroby.
– Program ułatwia nam pracę – wyjaśnia Robert Kawęcki. – Nie zastąpi on jednak dietetyka, od którego tak naprawdę najwięcej zależy – mówi mój rozmówca.
Jak wygląda proces dostawy gotowego posiłku od momentu jego zamówienia? W ogromnym skrócie można to opisać w ten oto sposób:
Pierwszym etapem jest umówienie się na spotkanie z dietetykiem lub wypełnienie odpowiedniego formularza, który można pobrać ze strony www. Na podstawie zgromadzonych na nim danych zostaje ustalona prawidłowa wartość kaloryczna posiłków. Kolejnym etapem jest dokonanie płatności (przelewem). Po jej zaksięgowaniu rozpoczyna się współpraca na linii klient – firma. W tym czasie catering dietetyczny Zażarcie przygotowuje jadłospis.
– Nigdy nie korzystamy z gotowych szablonów – wyjaśnia menadżer firmy. – Menu ustalamy na bieżąco tak, by w pełni wykorzystać sezonowość produktów – podkreśla.
Następnym etapem jest dokładne odważanie i pakowanie produktów. Dzięki zastosowaniu maszyny hermetycznie pakującej, wszystkie produkty zachowują swoją naturalną świeżość.
Przygotowane posiłki dostarczane są pod wskazany przez klienta adres zawsze po południu lub wieczorem, z przeznaczeniem do spożycia w dniu następnym.
Przez cały okres trwania diety firma monitoruje efektywność jej stosowania i postępy klienta.
Oceniając firmę Zażarcie po wielkości zajmowanego lokalu można powiedzieć, że jest niewielka. Kiedy z rozmowy wynika, że aktualnie pracownicy ruszają z kolejną ekspansją na teren całej Polski, i nie tylko, należy stwierdzić, że firma, choć niewielka to posiada ogromny potencjał.
– Otrzymaliśmy konkretne zapytania i konkretne propozycje z zagranicy – mówi menadżer, Robert Kawęcki. – Ruszamy też z akcją franszyzy. Cały czas rozwijamy się i tworzymy nowe oddziały – wyjaśnia.
Jest też druga twarz tej samej firmy – catering okolicznościowy pod nazwą „Prze Smak”. To odpowiedź na potrzeby tych, którzy nie muszą i nie chcą stosować diety oraz zdrowiej się odżywiać. I jest to pierwsza w Polsce firma prowadząca tego typu kuchnię na zasadzie sklepu internetowego. Kilka „kliknięć” i potrawy na przyjęcie gotowe.
Kto ma ochotę zorganizować na przykład grilla dla przyjaciół, a nie ma czasu na zrobienie zakupów i przygotowanie kiełbasek i mięsa do smażenia, ten może dokonać zakupów w sklepie internetowym. Należy jedynie zaplanować to z trzydniowym wyprzedzeniem a określone produkty, gotowe do grillowania, dostarczone zostaną pod wskazany adres, na umówioną porę. Przy okazji można zamówić też napoje, sałatki i słodycze dla dzieci. Jadłospis jest praktycznie nieograniczony.
– Możemy zapełnić stół na każdą imprezę, od grilla w ogrodzie, poprzez urodziny, przyjęcia komunijne, spotkania biznesowe, konferencje, szkolenia – wyjaśnia Robert Kawęcki. Wszystko jest tylko kwestią dogadania i ustalenia szczegółów – wyjaśnia.