Zaprojektowane w zgodzie z naturą. Tefal z ekologiczną linią produktów do przygotowywania posiłków.

8 listopada 2021 ABC Aktualności
Zaprojektowane w zgodzie z naturą. Tefal z ekologiczną linią produktów do przygotowywania posiłków.

Na początku listopada w sklepach pojawi się nowa gama ekologicznych produktów do przygotowania żywności marki Tefal. To blender kielichowy, blender ręczny, szatkownica i rozdrabniacz, które powstały z plastiku z recyklingu, a do zadruku ich opakowań użyto tuszu roślinnego. Zrezygnowano tu także z tradycyjnych ulotek i styropianu. Te i inne produkty, zostały oznaczone przez Groupe SEB, właściciela marek, znakiem zrównoważonego projektowania ECOdesign. Dzięki temu konsumenci w łatwy sposób mogą wybrać najbardziej wydajne sprzęty, które powstały w zgodzie i poszanowaniu środowiska.

Groupe SEB oferuje innowacyjne i przyjazne dla środowiska produkty, które mają za zadanie uławiać życie konsumentów. To sprzęty i akcesoria kuchenne, m.in. takich marek, jak: Tefal, Rowenta, Moulinex i Krups, które są znane i chętnie kupowane na całym świecie. Oprócz wysokiej jakości, firma przywiązuje uwagę do zrównoważonych rozwiązań, czego przykładem może być ekologiczne projektowanie swojego asortymentu.

Rocznie sprzedajemy ponad 360 milionów produktów na całym świecie. Tak duży udział w rynku, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za nasze działania, dlatego angażujemy się w prace, które pomagają nam minimalizować wpływ na środowisko. Chcemy, aby nasze sprzęty były przyjazne dla planety – mówi Marta Kownacka, Product Manager z Groupe SEB Polska.

Nowa ekologiczna linia produktów wykonana jest, aż w 65% z plastiku z recyklingu.

Z kolei opakowania zostały wyprodukowane z przetworzonej wielokrotnie tektury, której zadruk odbywa się przy użyciu tuszy roślinnych. W myśl zasady mniej znaczy lepiej, przy produktach nie znajdziemy też papierowych ulotek, ponieważ istotne informacje zostały umieszczone wewnątrz kartonu. Co więcej, zrezygnowano z plastikowych toreb i styropianu. Firma zadbała także o to, co stanie się z ich artykułami, które już przestaną służyć Klientom. Aż 95% sprzętów z nowej linii będzie można z powrotem przetworzyć, dając im tym samym drugie życie.

ECOdesign Tefal

Ale to nie wszystko. Groupe SEB do 2003 roku z zaangażowaniem pracowała nad doskonaleniem ekologicznego projektowania. Efektem tych starań jest autorski, certyfikowany znak ECOdesign, który odnosi się do całego portfolio – od drobnego sprzętu gospodarstwa domowego po naczynia kuchenne. Produkty, które zdobyły te oznaczenie, musiały najpierw spełnić 5 kryteriów eco-designu.

Po pierwsze, do ich produkcji zostały użyte materiały w mniejszym stopniu wpływające na środowisko. Po drugie, zaprojektowano je z myślą o trwałości i naprawach. Następnie, artykuły charakteryzują się większą wydajnością i w coraz większym stopniu nadają się do recyklingu, a ich opakowania nie oddziałują na planetę.

Więcej na temat nowej linii i ekologicznego projektowania na stronie internetowej: https://www.tefal.pl/ecodesign

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Groupe SEB, światowy lider w dziedzinie drobnego sprzętu gospodarstwa domowego, działa w oparciu o unikalny portfel 31 najlepszych marek, w tym Tefal, Seb, Rowenta, Moulinex, Krups, Lagostina, All-Clad, WMF, Emsa, Supor, wprowadzanych na rynek poprzez wieloformatową sprzedaż detaliczną. Sprzedając ponad 360 milionów produktów rocznie, firma realizuje długoterminową strategię skoncentrowaną na innowacyjności, rozwoju międzynarodowym, konkurencyjności i obsłudze klienta. Groupe SEB, obecna w ponad 150 krajach, wygenerowała w 2020 roku sprzedaż w wysokości 6,9 mld euro i zatrudnia ponad 33 000 pracowników na całym świecie.