Włoski producent designerskich ekspresów do kawy debiutuje w Polsce

28 czerwca 2018 ABC Aktualności
Włoski producent designerskich ekspresów do kawy debiutuje w Polsce

HLF Italian Design, wiodąca włoska firma zajmująca się rozwojem i produkcją ekspresów do kawy zadebiutowała w Polsce na 22 Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro 2018 w Warszawie. Oferta firmy obejmuje profesjonalną linię w pełni zautomatyzowanych ekspresów do kawy prezentujących zupełnie nowe podejście koncepcyjne, designerskie i funkcjonalne.

Urządzenia marki HLF są produkowane w Villorba we Włoszech, prowincja Treviso. Założycielem firmy jest Fabrizio Pin, który od ponad 20 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji w pełni automatycznych urządzeń, stawiając sobie za cel połączenie najwyższej jakości oferowanej przez klasyczne ekspresy ciśnieniowe z nowoczesnymi technologiami automatyzacji i wyrafinowanym włoskim designem. Nazwa firmy pochodzi od pierwszych liter imion jej założycieli, stąd też HLF dalej pozostaje firmą rodzinną, zatrudniającą najlepszych młodych inżynierów skupiających się na innowacyjnych rozwiązaniach także w zakresie zwiększania niezawodności. Ich unikatowe projekty pozwalają nie tylko tworzyć modułowe maszyny, ale także zamknąć w niewielkich rozmiarach szeroki wybór możliwości przygotowywania napojów kawowych.

Oferta HLF kierowana jest na rynki całego świata, co w dużej mierze było jednym z głównych powodów stworzenia firmy. Włoska tradycja i kultura picia kawy miała zostać przełożona na zautomatyzowane urządzenia, które w pełni zachowają tą jakość prawdziwie włoskiej kawy i będą dostępne wszędzie tam, gdzie tempo życia wpływa na szybkość oferowania usług. Odpowiednie dostosowanie się do potrzeb współczesnego rynku przełożyło się na aktywną działalność firmy w Stanach Zjednoczonych, Australii, na rynkach azjatyckich, głównie Japonii, Chin, czy Indonezji, a także Zjednoczonych Emiratach Arabskich, RPA, Nigerii oraz większości krajów Europy. Nietuzinkowy design i wysoką jakość doceniły także prestiżowe marki, tj. Range Rover, czy wytwórnia Paramount Pictures. HLF jest ich regularnym dostawcą ekspresów do kawy ze względu na swoje nowoczesne i perfekcyjne wzornictwo, a także niezawodność i funkcjonalność.

W chwili obecnej nadszedł czas na intensyfikację działań w Polsce. „Nasza decyzja związana ze zwiększeniem aktywności w Polsce nie jest przypadkowa. Polska to rynek świadomych konsumentów, którzy oczekują i wymagają jakości na najwyższym poziomie. Jako HLF oferujemy produkty przełomowe, wyznaczające nowe standardy jakości, obsługi i designu. To najlepszy moment na udostępnianie naszych rozwiązań firmom w Polsce.” – komentuje Fabrizio Pin.

W Polsce dostępne będą dwa najnowsze specjalistyczne automatyczne ekspresy, tj. HLF 1700F oraz HLF 3700F. Ten wysokiej klasy sprzęt dedykowany jest dla hoteli, restauracji i cateringu, a także biur, sklepów, teatrów, centrów handlowych i stacji paliwowych. Dzięki współpracy z bezpłatną aplikacją my HLF można stworzyć napoje kawowe w pełni dostosowane do indywidualnych upodobań użytkowników, a następnie wysłać je ze smartfonu do ekspresu, aby uzyskać perfekcyjną kawę. Ekspresy HLF produkują espresso, cappuccino, latte, caffe mocha, aromatyzowane latte, gorącą czekoladę, zwykłą kawę, chai latte i wiele innych. Stworzone i testowane przez Włochów ekspresy są powiewem świeżości na rynku podobnych do siebie urządzeń.

Na szczególną uwagę zasługuje model HLF 3700F wyposażony w dwa pojemniki na kawę z możliwością oferowania 2 różnych ziaren, dwie pompy pozwalające na oferowanie 2 rodzajów mleka, system bardzo cichego czyszczenie przewodów po każdym napoju, dwa pojemniki na czekoladę, a także innowacyjne wymienne moduły, które sprawiają, że jego serwis odbywa się na miejscu w zaledwie kilka minut. Na kompletny profesjonalny zestaw składa się ekspres HLF 3700F G2 oraz lodówka na mleko 4l wraz z podgrzewaczem na filiżanki.

Z kolei model HLF 1700F to kompaktowy model wyposażony w rozwiązania spotykane w bardziej zaawansowanych urządzeniach, dostępny w 6 atrakcyjnych kolorach. Oferuje m.in. pełną telemetrię, dodatkowy pojemnik na napój instant, zaawansowany system spieniania mleka, a także szybkie automatyczne czyszczenie.

„HLF został stworzony dla automatyzacji połączonej z niezawodnością wyrażoną także szybkim i sprawnym serwisem w punkcie klienta, a to daje pełen komfort prowadzenia biznesu. Dostrzegam dużą przestrzeń dla naszych urządzeń, wszędzie tam gdzie potrzeba kompaktowego i nowoczesnego urządzenia oferującego rozwiązania dotychczas dostępne tylko w dużych ekspresach. Innowacyjny system spieniania mleka, możliwość zastosowania dwóch rodzajów kawy, zaawansowana telemetria, szybkie i proste czyszczenie oraz sprawny serwis oparty o wymianę modułów sprawiają, że mamy szansę odegrać znaczącą rolę na polskim rynku.” – dodaje Sebastian Dziwiński , Country Manager HLF Polska.

www.wynajemekspresowdokawy.pl