Ukraińscy rzemieślniczy producenci słodyczy, kawy i alkoholu prezentują swoje wyroby na Warsaw Food Expo 2022

19 maja 2022 ABC Aktualności
Ukraińscy rzemieślniczy producenci słodyczy, kawy i alkoholu prezentują swoje wyroby na Warsaw Food Expo 2022

 

Długo oczekiwane oficjalne otwarcie wspólnego stoiska ukraińskiego “Do Business with Ukraine” odbyło się 17 maja na jednych z największych branżowych targów w Europie Warsaw Food Expo 2022. Rzemieślniczy producenci słodyczy, kawy i alkoholu zapoznają zwiedzających z produktami i przekonują o wiarygodności ukraińskich firm, którym można zaufać. 

 

W uroczystości otwarcia wzięli udział: Tomasz Szypuła, Prezes największego centrum targowo-kongresowego w Europie Środkowej, Kazimierz Ćwikła Wiceprezes Ptak Warsaw Expo oraz dr Igor Baranecki. Radca, Naczelnik Wydziału Ekonomicznego Ambasady Ukrainy w Polsce. Znamienici goście zapoznali się z wyrobami naszych producentów i zauważyli wysoką jakość produktów oraz kreatywność ukraińskich firm. Na otwarciu omówiono znaczenie frontu gospodarczego dla zwycięstwa Ukrainy.

 

Wśród ukraińskich firm prezentowanych na Warsaw Food Expo są:

 

Lviv Handmade Chocolate 

 

Pyszne i wysokiej jakości ręcznie robione wyroby czekoladowe.

 

Roasted in Ukraine 

 

Projekt skupiający dziesiątki palarni kawy z Ukrainy i pomagający w eksporcie, logistyce i marketingu produktów do Europy.

 

Spell 

 

Rzemieślnik wykwintnej czekolady i ręcznie robionych karmelków ze światowej sławy ziaren kokosa najwyższej jakości.

 

Budmo Zdorovi LLC ( Smakuli) 

 

Firma rodzinna specjalizująca się w produkcji ciastek bezglutenowych i bezlaktozowych.

 

ZernoVita bakery 

 

Piekarnia użytecznych i unikalnych produktów: pieczywo pełnoziarniste, naturalne ciasteczka, zdrowe przekąski, pita.

 

Father`s wine VB

 

Pierwsza rodzinna winnica w regionie Tarnopol, która tworzy pyszne oryginalne wina z unikalnych odmian winorośli.

 

Eco-Snack LLC (Bob Snail) 

 

Przydatne i pyszne słodycze z naturalnych składników, bez cukru, sztucznych dodatków, konserwantów i aromatów.

 

Melodie di Caffè

 

Marka oryginalnych mieszanek kawowych od Andrew Corporal.

 

LOL&POP 

 

Naturalne słodycze bez cukru i glutenu, w tym galaretki, pianki, cukierki i lizaki z suszonymi mrożonymi owocami i jagodami.

 

Candy Manufactory 

 

Wyjątkowa pracownia, w której ręcznie robi się słodycze z naturalnych składników. Jego cechą jest karmel, który produkowany jest w ponad 25 różnych smakach.

 

Dowiedzieć się więcej o wszystkich producentach można pod linkiem: https://www.dobizwithua.com/food

 

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc i wsparcie dla ukraińskiego biznesu okazane przez Ptak Warsaw Expo, którego Zarząd zdecydował się zorganizować ukraińskie stoisko bezpłatnie. Ptak Warsaw Expo już od miesięcy wspiera obywateli Ukrainy. Na początku marca wraz z polskim rządem oraz Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim otworzyli oni na terenie swojego ośrodka targowego największe w Europie centrum pomocy humanitarnej dla uchodźców wojennych z Ukrainy, dzięki któremu schronienie znalazło przez ten czas ponad 80 000 osób. Na terenie centrum znajduje się również Dworzec Europa, który umożliwił organizację transportu ponad 50 000 obywateli Ukrainy do ponad 15 krajów w Europie, dzięki któremu mogli oni połączyć się na nowo ze swoimi rodzinami i znajomymi mieszkającymi poza granicami Ukrainy lub odnaleźć nowy dom.

 

Zapraszamy do odwiedzenia ukraińskich producentów na stoisku B1.18. Warsaw Food Expo potrwa do 19.05.22

 

Dodatkowe informacje: 

 

Projekt “Do Business with Ukrainians” to platforma wsparcia małych firm na Ukrainie, która pomaga firmom z UE i USA znaleźć wiarygodnych kontrahentów na Ukrainie. 

 

Portfolio projektów obejmuje już 240 zweryfikowanych firm ukraińskich i 71 konsultantów spośród 320 zarejestrowanych aplikacji, gotowych już dziś do budowania relacji z partnerami z fact UE i Ameryki Północnej. 

 

Więcej o projekcie: https://www.dobizwithua.com