“The Bar World of Tomorrow”

13 października 2020 ABC Aktualności
“The Bar World of Tomorrow”

“The Bar World of Tomorrow”

– nowa bezpłatna aplikacja edukacyjna dla środowiska barmańskiego

Grupa Pernod Ricard ogłosiła start bezpłatnego programu szkoleniowego na temat zrównoważonego i odpowiedzialnego prowadzenia baru. Kurs dostępny jest na platformie ONZ „EducateAll”.

„The Bar World of Tomorrow” to bezpłatny kurs skierowany dla wszystkich osób dorosłych (w wieku uprawniającym do spożycia alkoholu). Dostępny na mobilnej platformie szkoleniowej EdApp. Kurs powstał w partnerstwie z Instytutem UNITAR (United Nations Institute for Training and Research) i jest częścią inicjatywy „EducateAll”.

Inicjatywa „The Bar World of Tomorrow” ma na celu rozpowszechnienie zrównoważonych i odpowiedzialnych praktyk barmańskich. Uwzględnia wiele aspektów pracy baru. Od użycia świeżych składników, przez odpowiedzialne serwowanie alkoholu, po świadome zarządzanie odpadami – wszystkie bezpośrednio związane z Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Szkolenie bazuje na czterech filarach. Składniki, serwis, bar oraz personel. Ocenia każdy z nich według modelu 5xR: Rethink, Reduce, Reuse, Recycle and Respect (Przemyśl, Zredukuj, Użyj Ponownie, Segreguj i Szanuj). Wdrożenie tych pięciu prostych zasad pozwoli właścicielom i menedżerom barów w zrównoważony sposób rozwijać swój biznes. W aplikacji można znaleźć wiele ciekawych tematów, takich jak gospodarowanie lodem, zarządzanie odpadami zgodnie z ideologią zero waste czy oszczędzanie wody i energii.

Moduły szkoleniowe zostały zaprojektowane przez Grupę Pernod Ricard w partnerstwie z globalnymi ambasadorami zrównoważonego rozwoju. Trash Tiki oraz Sustainable Restaurant Association.

Grupa Pernod Ricard prowadzi wiele globalnych i lokalnych inicjatyw, skierowanych do środowiska barmanów, menedżerów i właścicieli lokali gastronomicznych. Jedną z lokalnych inicjatyw jest polski projekt „Barmates. Bartendering & Sustainablity”, który wprowadza w życie praktyki zrównoważonego rozwoju za barem np. wykorzystanie każdego składnika w całości czy tworzenie lokalnych społeczności między barmanami, lokalami i dostawcami. Każde z tych działań jest wkładem w ochronę planety, a jednocześnie formą oszczędności i odpowiedzialnych rozwiązań, wpływających korzystnie na budżet. Szkolenia mają na celu zwrócenie uwagi branży na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem. Nie pomijają jednocześnie wiedzy nt. alkoholi, koktajli, trendów i technik barmańskich.

Dzięki platformom i programom edukacyjnym, inicjatywy promujące zrównoważony rozwój staną się normą. Nowe pokolenie barmanów będzie wychowywane w duchu świadomych praktyk. W obecnych czasach, takie podejście powinno być oczywiste dla wszystkich. Niezależnie od tego jaką rolę pełnią w barze – barmana, managera czy klienta. Każdy jest odpowiedzialny za środowisko, przez co staje się integralną częścią tworzenia zrównoważonego i odpowiedzialnego „baru jutra”

– mówi Kamila Czaban, S&R Marketing Projects Manager Pernod Ricard.

Co najważniejsze, Inicjatywa „The Bar World of Tomorrow” jest kolejnym krokiem, wpisującym się w przedstawiony w zeszłym roku plan działania Grupy Pernod Ricard w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności. Powstał on w ramach strategii Transform & Accelerate i wyznacza 8 ambitnych zobowiązań, zgodnych z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które mają być zrealizowane do 2030 roku.

The Bar World of Tomorrow

Więcej informacji o szkoleniu znajduje się na stronie https://www.edapp.com/course/the-bar-world-of-tomorrow/.

Pozostałe artykuły: www.abc-restauracji.pl/artykuly