Święta pełne zapachu i smaku!

30 listopada 2022 ABC Aktualności
Święta pełne zapachu i smaku!

Zima, śnieg skrzy się i chrzęści pod butami, okna pomalował mróz. Przyroda zastygła w oczekiwaniu na nadejście wiosny, ale coś się dzieje…Wydaje się, że wszystkich łączy oczekiwanie na to, co ma nadejść. Oczekiwanie na…Święta. Najpiękniejsze, najbardziej rodzinne, przepełnione dobrem i radością, spokojem i swoistą ciszą, z której bije pewność, że będzie lepiej, że to, co złe minie a ludzie znów odnajdą w sobie to, co najlepsze…w sobie i innych.

Dzisiejszy świat pędzi do przodu, bez zatrzymania i często bez refleksji. Dopiero okres świąteczny daje nam chwilę na zastanowienie, uspokojenie. Aromat domowych wypieków pachnących cynamonem, anyżem, słodką wanilią i gałką muszkatołową, pikantnym kardamonem i goździkami przywodzi na myśl dzieciństwo. Wszyscy chcemy by ten czas trwał jak najdłużej, stąd poświecamy dużo wysiłku w przygotowania do Bożego Narodzenia, albo – jeśłi mamy ochotę – decydujemy się na hotel.

Hotel, niegdyś rzadko wybierany na czas świąteczny, dziś coraz bardziej popularny. A jak wyglądają takie Święta?

Właściwie tak, jak w domu: stoi wielka i pięknie ubrana choinka, pod nią czesto leżą prezenty dla najmłodszych gości. Mikołaj zagląda gdy słychać kolędy… Balustrady przybrane girlandami ze świerku i czerwonymi kokardami, stoły nakryte białymi obrusami. Na nich piękna zastawa, w kominku płonie ogień a na stołach pysznią się świece.

W powietrzu rozchodzi sie zapach przypraw i cytrusów, które często są ozdobami na choince: suszone plastry cytryny czy pomarańczy sprawiają, że jest ciepło, domowo choć uroczyście. Na stołach zaś, czy to w domu czy w hotelu, goszczą najczęściej tradycyjne potrawy: kapusta z grochem, barszczyk z uszkami, ryby pod różnymi postaciami, pierogi z różnym nadzieniem, kulebiak, łazanki z makiem, kompot z suszu…

Jednak by wszystko wyszło idealnie, a takie przecież są ambicje każdej Pani domu i każdego szefa kuchni, potrzebne są doskonałej jakości produkty. Produkty, które zapewnią nam smak, aromat i to coś, co sprawia, że świąteczne potrawy są wyjątkowe…

Grzyby muszą bowiem być grzybami, mak makiem a cytrusy pachnieć i smakować słońcem. Przyprawy nie mogą być zwietrzałe, a suszone owoce mokre; wszystkie te walory zapewnia właściwe przechowywanie produktów i ich odpowiedni transport. Gwarantują to sprawdzeni dostawcy, dla których zadowolenie Klienta jest istotą działania.

Jednym z takich, godnych zaufania, dostawców jest Firma Pol Mar z Jakubowic.

Hurtownia ta od lat prowadzi sprzedaż owoców i warzyw lecz w swoim asortymencie posiada także wszystko, co aktualnie jest potrzebne do przygotowania świątecznych potraw. Możemy więc wybrać przyprawy jednorodne, słodkie bakalie, suszone grzyby, owoce cytrusowe (pachnące pomarańcze i mandarynki oraz cytryny) i warzywa. Wszystko świeże, pachnące, smaczne…Wszytko dostarczone o czasie, w odpowiednich warunkach, gotowe do dalszych “działań”. Warto więc zajrzeć na stronę https://polmar.net/ i planując przedświąteczne zakupy skorzystać z kogoś, o kim możemy z całą pewnością powiedzieć, że dba o swojego odbiorcę, zapewnia mu dobry towar i jest dla klienta.

“(…)

Będą kluski z makiem,
I barszczyk z uszkami.
Będę jadł ze smakiem
Pierogi z grzybami”.

Choć ten czterowiersz pochodzi z dziecięcej książki o dwóch przeuroczych kotach zawiera w sobie kwintesencję zwyczajów wigilijnych.
Za oknem śnieg, mróz; ciemność, którą rozświetla blask świec i…miłości.
Niech ten świąteczny czas będzie dla wszystkich nas pełen nadziei i dobrych myśli.

Właściciel i pracownicy hurtowni Pol Mar

https://abc-restauracji.pl/artykuly/