Selgros Cash & Carry we współpracy z Caritas Polska kolejny raz wspiera Ukrainę

4 sierpnia 2022 ABC Aktualności
Selgros Cash & Carry we współpracy z Caritas Polska kolejny raz wspiera Ukrainę

Na objętym wojną terytorium Ukrainy występują ogromne braki w dostawach najpotrzebniejszych produktów, dlatego Selgros Cash & Carry we współpracy z Caritas Polska przekazał kolejną darowiznę niezbędnych artykułów o łącznej wartości blisko 160 tysięcy zł.

Selgros Cash & Carry ma świadomość, że na terenie objętym wojną występują ogromne braki towarów pierwszej potrzeby i odpowiednio reaguje, organizując właściwą pomoc. Przekazana darowizna to już trzecia transza pomocowa dla terenów objętych wojną. Niezbędne produkty zostaną dostarczone z całej sieci Selgros Cash & Carry w Polsce i przekazane do hal w Poznaniu i Lublinie, skąd przy pomocy Caritas Polska trafią do potrzebujących na teren Ukrainy. Selgros Cash & Carry oraz Caritas Polska współpracują ze sobą od wielu lat, organizując różne akcje pomocowe. Łącznie na wsparcie dla Ukrainy firma Selgros Cash & Carry przekazała już ponad 800 tysięcy złotych.

Na terenach objętych wojną brakuje wszystkiego – nawet podstawowych środków higieny. Potrzebna jest nieustanna pomoc, zarówno finansowa, jak i materialna. Cieszymy się, że firma Selgros Cash & Carry razem z nami już kolejny raz wspiera Ukrainę, dostarczając najpotrzebniejsze artykuły. Przekazane do tej pory dary to realne wsparcie dla mieszkańców. Historia naszej współpracy trwa już niemal dwie dekady. Cieszymy się, że nasz wieloletni partner bacznie obserwuje i szybko reaguje na aktualną sytuację na świecie, dzięki czemu pomoc zawsze przychodzi na czas.

Mówi ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Ostatnim transportem na teren Ukrainy trafiły liczne artykuły higieny osobistej oraz maseczki medyczne. Darowizna została zrealizowana z dostaw produktów z całej sieci Selgros Cash & Carry w Polsce. Sieć czynnie włącza się także w akcje wsparcia dla Ukraińców organizowane na terenie Polski, aby tym samym dopełnić działa pomocowe prowadzone w Ukrainie.

https://abc-restauracji.pl/artykuly/