Puchar Polski Carvingu 2018 Juniorzy/Profesjonaliści

19 lipca 2018 ABC Aktualności
Puchar Polski Carvingu 2018 Juniorzy/Profesjonaliści

Puchar Polski Carvingu 2018”

Kategorie: JUNIORZY/ PROFESJONALIŚCI


4 października 2018, na Targach Polagra Gastro w Poznaniu odbędzie się trzecia już edycja najbardziej prestiżowego konkursu carvingowego w Polsce. Głównymi organizatorami Konkursu o Puchar Polski Carvingu są: marka„CARVING-GNIECH” z Grzegorzem Gniech – Mistrzem Polski i Vice Mistrzem Świata Carvingu na czele oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

Carving, doskonale przez wszystkich już znany, staje się coraz częściej specjalnością wielu kucharzy oraz osób związanych z gastronomią. Ciekawostką jest fakt, iż nie wymaga on niesamowitych zdolności artystycznych od osób próbujących swoich sił w tej tajskiej sztuce tworzenia rzeźb z warzyw i owoców. Wymaga za to pewnej ręki, dużego samozaparcia w chęci opanowania zasad w operowaniu profesjonalnym dla tej dziedziny nożykiem oraz wyczucia estetyki w wykonywanych pracach.

Pierwszy raz w historii konkurs będzie składał się z dwóch kategorii : profesjonaliści i juniorzy.

W konkursie będą mogli wziąć udział zawodnicy mający co najmniej 16 lat. Wiek uczestników w kategorii junior mieścić się będzie w przedziale od 16 do 21 lat, natomiast, aby wystartować w kategorii profesjonalistów wymagana będzie pełnoletność.

Konkurs to skład dwóch konkurencji. Przewidywany czas trwania zawodów będzie mieścił się w godzinach od 8.30 do 14.30. Zatem czas na przygotowanie prac konkursowych nie będzie uczestników rozpieszczał. W konkurencji „PRACA PRZYWIEZIONA” zawodnicy będą mieli za zadanie wyeksponowanie gotowych rzeźb przygotowanych przed konkursem. Obowiązkowo rzeźby będą musiały nawiązywać do tematu “Kultury Azjatyckiej”. Będzie zatem ciekawie. Natomiast konkurencja „PRACA NA MIEJSCU” będzie zdecydowanym show carvingowym. Każdy z uczestników zobowiązany będzie przygotować pracę w trakcie trwania zawodów. Nie jest to proste zadanie biorąc pod wzgląd tak dużą publiczność, którą rok rocznie cieszy się konkurs za sprawą Targów Polagra Gastro. Z tego też tytułu, uczestnicy w tej konkurencji, na podstawie własnego zamysłu i projektu stworzą prace tematem nawiązujące do tych właśnie targów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą niezwykłą sztuką do odwiedzenia Targów Polagra Gastro oraz kibicowania szesnastu niesamowitym uczestnikom konkursu o „Pucharu Polski Carvingu 2018”

Serdecznie Polecam

Grzegorz Gniech