Zdrowy krem figowo-kakaowy z 4 składników

27 listopada 2020 ABC
Zdrowy krem figowo-kakaowy z 4 składników

Zdrowy krem figowo-kakaowy z 4 składników

Suszone figi zawierają wiele cennych właściwości odżywczych. Znajduje się w nich duża zawartość wapnia, która jest bardzo ważna dla naszych kości. Oprócz tego figi bogate są w witaminę A, która pozytywnie wpływa na naszą skórę oraz wzrok. Dodatkowo bakalie z linii Bakal Soft zostały poddane specjalnemu procesowi nawodnienia, co korzystnie wpłynęło na ich miękkość i delikatność, dzięki czemu figi są gotowe do spożycia od razu po wyjęciu z opakowania. Poniżej podpowiadamy,jak uzupełnić dietę,o figi dodając je do codziennego jadłospisu. Przygotowany z nich krem figowy z kakao idealnie sprawdzi się na śniadanie z croissantem, naleśnikami lub z ulubionym pieczywem.

krem figowo-kakaowy

Krem figowy z kakao

Składniki:

  • 2 opakowania Bakal Soft suszone figi·
  • 250 ml wody
  • 1 łyżka kakao
  • szczypta soli

Przygotowanie:

Do blednera dodać suszone figi, wodę kakao oraz sól.Wszystkie składniki zblendować na gładką masę.

Suszona figa z linii Bakal Soft

Krem z suszonych fig jest idealną alternatywą dla popularnych smarowideł dostępnych w sklepach. Dodatkowo zawiera dużo cennych witamin i minerałów, które dodadzą energii na cały dzień, Na zdrowie!

Suszone figi z linii Bakal Soft są dostępne na stronie: bakalsklep.pl

Więcej przepisów znajdziesz na stronie www.abc-restauracji.pl/przepisy

Polecamy również www.abc-handlu.pl

Figi były ważnym źródłem pożywienia w starożytnych cywilizacjach na Bliskim Wschodzie, liczne ich pestki odkryto wykopaliskach sprzed 5 tysięcy lat w Gezer. Pierwsze udokumentowane uprawy w Sumerze, a następnie w Egipcie (zachowały się płaskorzeźby przedstawiające zbiory fig z ok. Istnieje kilkaset odmian fig. Są to owoce posiadające wyjątkowe wartości odżywcze. Spożywane zarówno na surowo, jak również w formie deserów, czy np jak krem figowo-kakaowy.

O Bakal:
Podsumowując, Bakal to marka, która już ponad 29 lat dostarcza na polski rynek najlepszej jakości bakalie. Firma została zbudowana na przekonaniu, iż bakalie mają moc wartości i ogrom zastosowań. Dlatego też w swoim portfolio posiada np. bakalie bez konserwantów, przekąski bakaliowe z małą ilością soli, orzeszki oraz migdały w czekoladzie czy suszone daktyle w kakao.
Motto firmy brzmi: ,,Z miłości do bakalii”.