Projekcja w HoReCa: ruchome scenografie, emocje w skali max i… znacznie więcej!

12 lipca 2022 ABC Aktualności
Projekcja w HoReCa: ruchome scenografie, emocje w skali max i… znacznie więcej!

Sekret najlepszych restauracji, klubów czy pubów? Autorskie menu, przyjazna lokalizacja, zgrany zespół oraz wyjątkowy design. Myśli się o wystroju wnętrza, jako o czymś stałym, zmienianym raz na wiele lat, Tymczasem technologia pozwala dziś zmieniać wystrój praktycznie codziennie i to bez ograniczeń: przestrzeń restauracji może wyglądać inaczej na spotkanie firmowe, rodzinne czy otwarcie sezonu sportowego. Za każdym razem stylowo i zaskakująco – tak, by oczarowani goście wracali do nas z przyjemnością.


Narzędziem, które daje ogromne, nieznane wcześniej możliwości jest projektor. Kilka lat temu projektory kojarzyły się ze sprzętem zarezerwowanym do kin, później nieśmiało wchodziły do branży HoReCa jako udane zamienniki telewizorów. Jednak ich możliwości są znacznie większe. Modele takie jak Epson EB-PU1006W, EB-L635SU czy EB-PU2120W z wymienną optyką pozwalają nie tylko cieszyć się widowiskami sportowymi na ekranie w bezkonkurencyjnym rozmiarze ponad 100 cali, ale także budują scenografię – w zależności od potrzeb nastrojową lub energetyczną. Dzięki niej goście „zanurzeni są” w wykreowaną przestrzeń. Równie dobrze mogą to być abstrakcyjne klimaty kosmiczne, co podwodny świat czy słoneczna łąka.

Dodatkowo projektory doskonale sprawdzą się w zarówno zapewniając doskonałą widoczność w małych i dużych salach konferencyjnych, jak i tworząc „po godzinach” niesamowicie realistyczną strefę kibica podczas imprez sportowych.

Dobrym przykładem takiego wykorzystania projektorów jest instalacja EB-L635SU w restauracji Sassy w Warszawie. Każdego wieczoru wyświetlają one na ścianach specjalnie zaprojektowane obrazy, tworząc unikalny klimat tego miejsca. Jednak, gdy zachodzi potrzeba, ustępują one transmisjom z wydarzeń sportowych lub muzycznych czy też tworzą oprawę odbywających się tam koncertów i DJ-skich setów.

Co ważne, te urządzenia były w stanie sprostać wyzwaniu, jakim był niski sufit i ograniczona ilość miejsca do montażu. Mimo, że znajdowało się tam już ponad 30 urządzeń oświetlenia efektowego – z powodzeniem wykorzystano ograniczoną dostępną przestrzeń uzyskując jasny szeroki obraz. Jak mówi Marcin Supeł z Sonic Space – firmy odpowiedzialnej za instalację – udało się to osiągnąć w cenie, która: “nie wywołuje zawału serca inwestorów”.

Tworzenie klimatu i emocje sportowe to nie wszystko – projektor tej klasy w mgnieniu oka, bez żadnych dodatkowych nakładów może wyświetlić także np. na ścianie, podłodze czy kontuarze… menu uwzględniające promocje danego dnia, happy hours lub… imię świętującego dziś solenizanta. Taka widoczna z ulicy, informacja o ponad dwumetrowej wielkości gwarantuje zainteresowanie przechodniów, z których wielu nie oprze się pokusie odwiedzin.

Trzeba podkreślić dwie istotne zalety projektorów Epson. Po pierwsze technologia wyświetlania 3LCD zapewnia nie tylko niespotykany realizm kolorów i ich nasycenie, ale także wysoką jasność, która pozwala na cieszenie się wyświetlanymi obrazami także za dnia, bez konieczności specjalnego zaciemniania pomieszczeń. Po drugie – laserowe źródło światła daje gwarancję wieloletniej, ciągłej pracy bez ryzyka awarii czy konieczności cyklicznej wymiany lamp.

Więcej informacji pomoc na temat tego jak – używając projekcji dostosowanej do waszej przestrzeni – zdeklasować konkurencję uzyskasz pisząc na adres: Andrzej.Bieniek@epson.pl.