Poznań wspiera partnerskie miasto Charków

25 marca 2022 ABC Aktualności
Poznań wspiera partnerskie miasto Charków

Nie ustaje wsparcie dla drugiego największego miasta w Ukrainie. W odpowiedzi na zapotrzebowanie przekazane przez mera Charkowa na początku marca ze stolicy Wielkopolski wyruszyły pierwsze samochody z pomocą humanitarną. Caritas Poznań wraz z firmami zlokalizowanymi w Poznaniu, m.in. Selgros Cash & Carry, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania przygotował kolejne towary, które 24 marca wyruszyły na tereny objęte wojną.

Relacje partnerskie pomiędzy Poznaniem i Charkowem trwają już ponad 20 lat. Zakres współpracy obejmuje m.in. edukację, kulturę, sport. Obecnie jednak, w obliczu toczonych działań wojennych i zaburzonych łańcuchów dostaw, niezbędne jest niemal wszystko co potrzebne do życia. Włodarze Poznania pozostają w stałym kontakcie z merem Charkowa i jego bezpośrednim otoczeniem i starają się wspierać bratnie miasto w możliwie najszerszym zakresie. Działania koordynuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej, który pozyskuje najpotrzebniejsze do życia artykuły od firm i darczyńców. W pomoc od razu włączył się Selgros Cash & Carry. Centralne biuro firmy znajduje się w Poznaniu, a z Caritas – jako wieloletni partner – współpracuje od niemal dwóch dekad, biorąc udział w inicjatywach lokalnych i ogólnopolskich takich jak „Wigilia Caritas” czy „Spiżarnia Caritas”.

– Magazyn z darami na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich organizuje obecnie pomoc zarówno dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybywają do Poznania, jak i tych, którzy pozostali na terenach objętych wojną. Dziękuję wszystkim firmom, które angażują się w pomoc i apeluję o dalsze wsparcie. Tym razem słowa uznania pragnę wyrazić wobec firmy Selgros Cash & Carry za przekazane dary, które już wkrótce pojadą w konwoju humanitarnym Caritas do Ukrainy – mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

24 marca do Charkowa wyruszył kolejny transport z niezbędnymi artykułami żywnościowymi, lekami i artykułami pierwszej potrzeby. Z poczucia obowiązku niesienia pomocy mieszkańcom bratniego miasta, Selgros podarował artykuły o wartości ponad 280 tysięcy złotych, a łączna wartość wsparcia przekazanego do tej pory dla Ukraińców wynosi już ponad pół miliona złotych. Firma deklaruje kontynuację działań pomocowych.

– Organizujemy kolejny transport darów. Każdego dnia o pomoc prosi więcej osób, na miejscu zostali ci, którzy nie mogli wyjechać ze względu na wiek i choroby. Pomagamy zarówno na bieżąco w naszym mieście żywiąc i goszcząc uchodźców w prywatnych domach i ośrodkach Caritas, jak i długofalowo odbudowując łańcuch dostaw do ukraińskich miast, dlatego wsparcie partnerów takich jak Selgros, jak i władz miasta Poznania jest nieodzowne.– mówi Jan Montowski, Zastępca Dyrektora Caritas Poznań

Do Charkowa zostały wysłane głównie artykuły żywnościowe, w tym produkty dla dzieci, konserwy i proste w przygotowaniu potrawy z długim terminem przydatności do spożycia. Ponadto trafią tam podstawowe artykuły higieny osobistej, naczynia jednorazowe, kosmetyki, pieluszki dla dzieci i leki.

***

Transgourmet Foodservice to marka zaopatrująca Klientów gastronomicznych za pomocą własnej nowoczesnej floty samochodów ciężarowych z nowoczesnego Centrum Logistyczno-Magazynowego zlokalizowanego w Ożarowie pod Warszawą oraz sieci magazynów typu cross-dock w całej Polsce.

Selgros Cash & Carry to ogólnopolska sieć samoobsługowych hal handlowych, oferująca najwyższą jakość i świeżość produktów oraz pełne zaopatrzenie pod jednym dachem dla osób prowadzących działalność gospodarczą, klientów z branży HoReCa oraz indywidualnych. Wszechstronna oferta hal Selgros Cash & Carry to jeden z najszerszych asortymentów na rynku. Selgros posiada 19 hal handlowych w całej Polsce, zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Siedlcach, Warszawie (4 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale).

Marki handlowe Transgourmet i Selgros Cash & Carry należą do Transgourmet Polska. Spółka jest częścią międzynarodowego holdingu zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych. Udziałowcem Transgourmet Holding SE jest COOP – druga co do wielkości w Europie szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi. www.transgourmet.pl www.selgros.pl