Polagrowy zawrót głowy-Zapraszamy!

11 lipca 2019 ABC Aktualności
Polagrowy zawrót głowy-Zapraszamy!

Polagrowy zawrót głowy

Do targów POLAGRA zostało jeszcze trochę czasu. Już dziś warto zaplanować czas, by odwiedzić Poznań i zanurzyć się w świecie gastronomii. Nowoczesnych rozwiązań dla profesjonalnych kuchni i wybornej żywności.

Mówią „jesień”, myślisz „POLAGRA”. Tak już jest od wielu lat. I choć przez ten czas targi zmieniały swoją formułę, nieustannie pozostają miejscem, z którego można czerpać inspirację. Jak zapowiada się tegoroczna edycja wydarzenia?

Sercem targów będzie oczywiście strefa kulinarna, w której odbędzie się najbardziej prestiżowy konkurs w polskiej gastronomii – Kulinarny Puchar Polski. Tu będzie można poznać pomysłowość i kreatywność kucharzy z całego kraju, których kunszt będzie oceniać międzynarodowe jury. Inspiracji produktowych dostarczy natomiast ekspozycja. Nie zabraknie na niej liderów rynku, którzy co roku wprowadzają na rynek nowe rozwiązania mające na celu usprawnić pracę w kuchni czy też zbudować niepowtarzalną atmosferę lokalu gastronomicznego czy obiektu hotelowego.

Restauratorzy i szefowie kuchni muszą też pamiętać, że dla nich przeznaczona jest także ekspozycja targów POLAGRA FOOD. To absolutnie obowiązkowy punkt do odwiedzenia. Miejsce prezentacji wysokiej jakości produktów spożywczych pochodzących z rodzimych firm. Przygotowanych w odpowiedzi na oczekiwania konsumentów, oraz wyrobów powstających poza granicami naszego kraju, często egzotycznych, które mogą zrewolucjonizować menu.

Kulinarny Puchar Polski

POLAGRA GASTRO i POLAGRA FOOD to również spotkania z ekspertami. Tych na pewno nie zabraknie w strefie Kulinarnego Pucharu Polski, gdzie będą komentować przebieg konkursu. Opowiedzą także o trendach w gastronomii, o polityce zero waste czy produktowych rozwiązaniach dla osób, które wykluczyły ze swojej diety produkty odzwierzęce. Młodsze pokolenie kucharzy z kolei będzie mogło posłuchać o potencjale, jaki mają w sobie konkursy kulinarne, zarówno pod względem rozwoju zawodowego jak i wzmocnienia marki restauracji.. Organizatorzy planują także kilka spotkań z cyklu „story of my business”, podczas których będzie można lepiej poznać kontrahentów, zwłaszcza nowe wejścia na rynku, ich realizacje i pomysły na przyszłość.

Już dziś warto zarezerwować czas, by na przełomie września i października odwiedzić Poznań. W ostatnich dniach została też uruchomiona sprzedaż online biletów na targi POLAGRA GASTRO. Do końca czerwca dokumenty wstępu na największe wydarzenie branży spożywczo-gastronomicznej można nabyć w specjalnych cenach. Bilety obowiązują na wszystkie wydarzenia odbywające się w tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zwiedzający będą mogli zapoznać się także ekspozycją Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych POLAGRA TECH oraz Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK.

Więcej informacji na: www.polagragastro.pl