Jakie krzesła wybrać do naszej restauracji?

16 lutego 2018 ABC Aktualności
Jakie krzesła wybrać do naszej restauracji?

Czym się kierujemy przy wyborze krzeseł?

Najczęściej szukamy mebli pasujących nam do założeń wystroju wnętrz. Szeroka gama modeli pozwala na wybór zarówno tradycjonalistom ceniącym klasykę jak i zwolennikom nowoczesnego wzornictwa.  W celu stworzenia spójnej całości warto wybrać  model , w którym oferowane są oprócz  krzeseł także hokery barowe oraz foteliki z podłokietnikami.

Zwracamy oczywiście uwagę na cenę, musimy przecież zmieścić się w założonym budżecie.
Warto jednak,  nawet w przypadku modeli, które zdają się przekraczać nasze możliwości budżetowe, ponegocjować cenę .  Z reguły przy większej ilości zamawaianych sztuk można liczyć na rabaty.
Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Jedną z ważnych cech jest trwałość zakupionych krzeseł. Nie inwestujemy przecież w zakup wyposażenia na jeden sezon. Meble powinny służyć wiele lat i pasować do zmieniającego się wystroju naszej restauracji. Mają na to wpływ zarówno solidność wykonania jak i użyte do ich produkcji materiały. Niestety wielu producentów, w pogoni za niską ceną, obniża standardy stosowanych materiałów.

Dlatego warto zaufać sprawdzonym polskim producentom , mającym wieloletnie doświadczenie zdobyte w podukcji i stosującym materiały najwyższej jakości.
Krzesła powinny być także zmontowane i sklejone w fabryce.  Wszelkie krzesła dostarczane w elementach do skręcenia nie gwarantują długotrwałego użytkowania i najczęściej świadczy to o tym , że są  importowane. Jeżeli decydujemy się na naturalne materiały to w grę wchodzą stelaże wykonane z drewna bukowego  lub dębowego.  Praktycznie tylko te gatunki drewna , zwłaszcza w przypadku giętych elementów, mogą być stosowane na trwałe i solidne krzesła.

Najmniejszym problemem jest wybór kolorystyki drewna.  Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobranie koloru do naszego projektu wystroju. W przypadku drewna naturalnego meble są najczęściej bejcowane a następnie lakierowane w celu zachowania naturalnego usłojenia drewna. Istnieje także możliwość pomalowania emalią kryjąca .  Ważne , aby zastosowane farby były ekologiczne i trudnozapalne. W tym celu powinno się stosować bejce i lakiery na bazie wodnej. Szeroki wybór proponowanych tkanin obiciowych pozwala także na dobranie właściwego koloru i struktury tkanin. Do wyboru są także nowoczesne ekoskóry  lub skóry naturalne. 
Jak widać z powyższego poradnika wybór krzeseł jest jedną z ważniejszych decyzji do podjęcia przy urządzaniu restauracji. Z tym wyborem pozostaniemy na dłuższy czas . Warto z tego powodu zasięgnąć profesjonalnej porady przed dokonaniem wyboru.

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kilkuset krzeseł , hokerów , fotelików i skorzystania z profesjonalnej porady .