Korab Garden: Zdrowie ukryte w sokach!

29 kwietnia 2021 ABC Aktualności
Korab Garden: Zdrowie ukryte w sokach!

    W obecnych, niełatwych czasach, dla większości z nas zdrowie własne i najbliższych stało się sprawą priorytetową. Staramy się zadbać o nie w każdy możliwy sposób. Kupujemy więc i zażywamy witaminy i suplementy diety, przestrzegamy zaleceń lekarzy i dietetyków, zwiększmy aktywność fizyczną, uprawiamy sport. Jedni z nas wybierają witaminy “sztuczne”, apteczne , inni wolą skorzystać z darów natury: owoców, warzyw, soków.

    Wśród bogatej oferty, którą można znaleźć na sklepowych półkach oraz w internecie, wyróżnia się z całą pewnością propozycja producenta żywności ekologicznej, firmy Korab Garden.

    Korab Garden to polski biznes założony w 1990r. jako firma rodzinna. Właścicielem jej jest Pan Piotr Nowak, absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Lublinie. Zakład zlokalizowany jest w okolicy Kozłówki na Lubelszczyźnie w regionie, który uchodzi za najczystszy w Europie i objęty jest Programem “Natura 2000”. Celem tego Programu jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, które uważa się za cenne i zagrożone w skali całej Europy.

    Właśnie te cenne i chronione rejony stały się doskonałym miejscem do założenia i rozwoju Korab Garden. Od początku swego istnienia firma specjalizuje się w uprawie i przetwarzaniu tzw. owoców ciemnych, głownie aronii i czarnej porzeczki. Obu oczywiście w wersji BIO/ Organic.

    Warto podkreślić, że właściciel Pan Piotr Nowak założył swoją działalność po latach pracy naukowej, podczas której specjalizował się w owocach aronii(m.in. w tworzeniu jej nowych odmian). Mając tak solidne podstawy założył własne uprawy tychże owoców, które obecnie obejmują setki hektarów. Oprócz upraw do Korab Garden należą: zakład przetwórstwa owoców, chłodnia, sortownia, myjnia i pakowalnia. Firma posiada także linię produkcyjną do wytwarzania i rozlewu soków NFC czyli soków najwyższej jakości, powstających poprzez wyciskanie całych owoców. Technologia ta pozwala zachować wszystkie ich prozdrowotne właściwości.

    Przyjrzyjmy się więc głównym bohaterom naszego artykułu – owocom aronii i czarnej porzeczki.

Przez lata niedoceniane, obecnie uznane są za jedne z najlepszych i najwartościowszych jeśli chodzi o ich działania prozdrowotne. Pierwsze co zwraca uwagę to fakt, że mają one udowodnioną najwyższą zawartość antyoksydantów (przeciwutleniaczy) czyli substancji chroniących przed nowotworami i stresem oksydacyjnym oraz spowalniającymi procesy starzenia się organizmu. Czyni je to jednymi z najzdrowszych produktów na świecie. Antocyjany w nich zawarte chronią przed wieloma groźnymi chorobami, pomagają w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi, chronią przed odkładaniem się cholesterolu w naczyniach krwionośnych, zmniejszają ryzyko wystąpienia nowotworów, opóźniają efekt starzenia, zapobiegają chorobie cukrzycowej i wspomagają jej leczenie. Soki z nich wytwarzane są jednymi z najzdrowszych przetworów na rynku, powinny więc znaleźć się w diecie każdego z nas. Soki Bio NFC znajdujące się w portfolio Firmy, to produkty najwyższej jakości, klasy Premium Plus, z certyfikatami BIO/Organic – honorowanymi w całej Europie. Soki posiadają także znaki jakości: Produkt Polski oraz Certyfikowany Produkt (CP). Firma zadbała ponadto o doskonały smak swoich wyrobów. Tajemnica tkwi w innowacyjności, dzięki której pozbyto się z aronii goryczki i cierpkości, a np. z rokitnika niezbyt ładnego zapachu, pozostawiając przy tym piękny kolor.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów i kierując się mottem “Powiedz nam co masz na myśli, a my przygotujemy to dla Ciebie” firma cały czas rozwija swoja ofertę. Wśród wielu propozycji każdy znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.

Mamy więc do wyboru: Sok Bio Aronia Premium (NFC) z wysoką zawartością manganu i potasu; Bio Sok Aronia-Porzeczka Premium (NFC), który między innymi podnosi odporność, działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie; Bio Sok Jabłko-Rokitnik-Banan Premium (NFC) – z dużą ilością naturalnej witaminy C; Bio Sok Jabłko-Malina-Dzika Róża Premium (NFC) – ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Bio Sok Jabłko-Czarna Porzeczka-Daktyl Premium (NFC); Bio Sok Aronia-Len Premium (NFC) polecany osobom z nadciśnieniem, cukrzycą, podwyższonym cholesterolem i skarżącym się na kłopoty ze wzrokiem.

Oczywiście nie są to wszystkie wyroby Korab Garden. W portfolio Firmy oprócz soków można też znaleźć: nektary, smoothie, koncentraty soków, liofilizaty oraz mrożone i suszone owoce. Wybór jest doprawdy imponujący.

    Podkreślić trzeba, że założyciel i właściciel Korab Garden wraz innymi plantatorami współtworzy kampanię “Czas na polskie superowoce”, która propaguje zdrowy sposób odżywiania oraz promuje dobre, polskie produkty. W minionym 2020r. w jej ramach plantatorzy zorganizowali zbiórkę na rzecz lekarzy i pacjentów zmagających się z pandemią koronawirusa. Produkty, które zostały zebrane przekazano do polskich i jednego włoskiego szpitala w Bergamo.

    Korzystajmy więc z dobra, które zawarte jest w ciemnych owocach. Sięgajmy po doskonałe naturalne soki, takie jakimi może poszczycić się Korab Garden.

Cała oferta na stronie www.korabgarden.pl

Redakcja

https://abc-restauracji.pl/artykuly/