Juniorzy z Kadry Narodowej Polskich Kucharzy oficjalnie rozpoczęli przygotowania do Kulinarnego Pucharu Świata!

9 lutego 2022 ABC Aktualności
Juniorzy z Kadry Narodowej Polskich Kucharzy oficjalnie rozpoczęli przygotowania do Kulinarnego Pucharu Świata!

Juniorzy z Kadry Narodowej Polskich Kucharzy oficjalnie rozpoczęli przygotowania do Kulinarnego Pucharu Świata! O medale będą rywalizowali m.in. z drużynami z całej Europy, Ameryki Południowej, a nawet Australii.

Pierwsze zgrupowanie miało miejsce w dniach 30 i 31 stycznia w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. Kadra zaplanowała już cykliczne treningi, które pomogą im w jak najlepszym przygotowaniu się do wyjazdu na Villeroy & Boch Culinary World Cup 2022, który odbędzie się w październiku w Luksemburgu.

Juniorzy ćwiczyli swoje umiejętności pod czujnym okiem trenerów – Bartosza Petera – Eksperta Instytutu Kulinarnego Transgourmet & Head Coacha, Sebastiana Krauzowicza – Coacha & Team Managera, Marcina Gruszki – Coacha, Michała Świerada – Pastry Coacha oraz Lecha Plucińskiego – Team Consultanta. Jest o co walczyć – Kulinarny Puchar Świata to jedno z najważniejszych wydarzeń gastronomicznych. Wydarzenie jest organizowane od 1986 roku co 4 lata. Mistrzostwa mają na celu popularyzację idei głoszącej, że kuchnia wzbogaca życie i jest jego ważną częścią. W 2018 roku Reprezentacja Polski odniosła ogromny sukces. Drużyna Seniorów wróciła do Polski z dwoma medalami: brązowym za kuchnię zimną oraz srebrnym za kuchnię gorącą. Sukcesem mogli pochwalić się również juniorzy, którzy zdobyli srebrne i brązowe medale.

Zmagania finałowe będą odbywały się w dwóch konkurencjach.

Pierwsze zadanie to symulacja działania restauracji. Kadra musi przygotować trzydaniowe menu, dla 70 osób na sali, a potrawy będą serwowane przez profesjonalnych kelnerów. Następnie nasi reprezentanci mają za zadanie zaprezentowanie bardziej skomplikowanego menu, którego walory smakowe i estetyczne oceni jury, składające się z 10 osób. W odróżnieniu od pierwszej konkurencji, tym razem kucharze są odpowiedzialni również za samodzielne przyniesienie potraw do stolika jurorskiego, a także opowiedzenie o nich i udzielenie odpowiedzi na ewentualne pytania osób oceniających.

Nasza reprezentacja stawia na potrawy z nutką polskości.

Chce w ten sposób promować regionalne smaki i produkty. Przygotowywane menu uwzględnia również aktualne trendy kulinarne, takie jak kuchnia bezglutenowa, wegetariańska czy wegańska.

– Narodowa Reprezentacja Polskich Kucharzy promuje Polskę i rodzimą kuchnię na arenie międzynarodowej. W swoich daniach interpretujemy polskie smaki i przedstawiamy je w nowoczesnym wydaniu, uwzględniając światowe trendy. Transgourmet i Selgros Cash & Carry od lat są partnerem strategicznym Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników i aktywnie wspomagają nasze przygotowania do zmagań.

mówi Bartosz Peter, kapitan Narodowej Reprezentacji Polskich Kucharzy i Ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet.

Nasza reprezentacja ma wiele sukcesów na swoim koncie. Warto chociażby wspomnieć 3 srebrne medale zdobyte na Olimpiadzie w Stuttgarcie, a także 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale, którymi zawodnicy zostali nagrodzeni podczas Kulinarnego Pucharu Świata w 2018. Transgourmet i Selgros z dumą wspierają polską kadrę poprzez dostarczenie produktów potrzebnych do przygotowania potraw oraz udostępnienie przestrzeni Instytutu Kulinarnego do treningów, gdzie możliwa jest wymiana doświadczeń uczniów i trenerów, co przekłada się na wzrost umiejętności zespołów.

Trzymamy kciuki za młodych kucharzy!


***

Transgourmet Foodservice to marka zaopatrująca Klientów gastronomicznych za pomocą własnej nowoczesnej floty samochodów ciężarowych z nowoczesnego Centrum Logistyczno-Magazynowego zlokalizowanego w Ożarowie pod Warszawą oraz sieci magazynów typu cross-dock w całej Polsce.

Selgros Cash & Carry to ogólnopolska sieć samoobsługowych hal handlowych, oferująca najwyższą jakość i świeżość produktów oraz pełne zaopatrzenie pod jednym dachem dla osób prowadzących działalność gospodarczą, klientów z branży HoReCa oraz indywidualnych. Wszechstronna oferta hal Selgros Cash & Carry to jeden z najszerszych asortymentów na rynku. Selgros posiada 19 hal handlowych w całej Polsce, zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Siedlcach, Warszawie (4 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale).

Marki handlowe Transgourmet i Selgros Cash & Carry należą do Transgourmet Polska. Spółka jest częścią międzynarodowego holdingu zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych. Udziałowcem Transgourmet Holding SE jest COOP – druga co do wielkości w Europie szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi. www.transgourmet.pl www.selgros.pl

https://abc-restauracji.pl/artykuly/