Expo Sweet 2022: Dobra kasa na ciężkie czasy.

24 listopada 2021 ABC Aktualności
Expo Sweet 2022: Dobra kasa na ciężkie czasy.

Czasy nastały ciężkie i niepewne. Zwłaszcza dla gastronomii każdy kolejny dzień pandemii jest zagadką – „zamkną – nie zamkną?”. Niestety władza nas nie rozpieszcza i sama nie wie co chce zrobić, a akurat jedyne, czego powinniśmy się domagać od władzy, to kompetencji i wiarygodnych, przewidywalnych decyzji podawanych w perspektywie dłużej niż „z dziś na jutro”… expo sweet

No, ale jest jak jest. Jak mawia młodzież trzeba być twardym (a nie „miętkim”) i korzystać z okazji, jakie daje nam życie. A taka okazja właśnie się pojawia dla wszystkich kucharzy – wspaniały konkurs, który zostanie rozegrany na Expo Sweet 2022 – Mistrzostwa Polski w Przygotowaniu Deseru. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie lokale gastronomiczne – restauracje, bary, hotele, firmy cateringowe. Nie mogą w nim natomiast uczestniczyć cukiernie ani lodziarnie. Organizatorzy podjęli decyzję o takich ograniczeniach, aby zaproponować konkurs, którego celem byłaby promocja słodkich dań w sektorze typowo gastronomicznym. Mistrzostwa objęły patronatem najważniejsze organizacje branżowe: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Stowarzyszenie Kucharzy Polskich oraz Polska Inicjatywa Kulinarna. Także najważniejsze czasopisma branżowe, w tym oczywiście ABC Restauracji objęły patronatem medialnym ten wspaniały konkurs.

Regulamin znajdziecie na stronie organizatora targów Expo Sweet: www.exposweet.pl/konkursy.


Zdradzimy, że wymagania regulaminowe nie są wygórowane, ale za to nagrody bardzo zacne – 5000PLN za pierwsze miejsce, 3000PLN za drugie i 2000PLN za trzecie miejsce. To całkiem nieźle jak za przygotowanie deseru, a więc pracę, która zajmie co najwyżej kilka godzin. Oczywiście na pewno nie będzie łatwo, bo jak pokazały poprzednie edycje, konkurencja jest na bardzo wysokim poziomie, a prace startujących kucharzy mogłyby zawstydzić niejednego cukiernika. Nawet jeśli ktoś z Czytelników nie czuje, że ma szanse na podium, to i tak zachęcamy do startu. Rzadko kiedy nowicjusze wygrywają, dlatego warto wziąć udział w kilku konkursach, żeby zdobyć doświadczenie, poznać wymagania sędziów, procedury oceniania czy wreszcie samemu sprawdzić się w trudnej i stresującej sytuacji konkursowej.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do startu, a jeśli nie, to przynajmniej do odwiedzenia Expo Sweet, największych, najsłodszych i najsmaczniejszych targów branżowych w Polsce, które odbędą się w dniach 27 lutego do 2 marca 2022, w Warszawie, w hali ExpoXXI. To to samo miejsce, w którym obywa się znany wszystkim Kongres Szefów Kuchni. Kto zaś nigdy nie był na Kongresie, ani nie zna dobrze Warszawy, może bez obaw wybrać się na targi, gdyż hala jest zlokalizowana niemal w samym centrum miasta, co znakomicie ułatwia dojazd środkami komunikacji publicznej – w pobliżu jest dworzec PKP, stacja metra i bardzo wiele autobusów miejskich. Oczywiście można także przyjechać samochodem – organizatorzy zapewniają kilkaset miejsc parkingowych.

Zatem do zobaczenia na Expo Sweet!

https://abc-restauracji.pl/artykuly/