Damak Food – doskonała jakość kebabu

18 sierpnia 2021 ABC Aktualności
Damak Food – doskonała jakość kebabu

Jest chyba niewiele osób, które nie jadły kebabu, a jeśli takowe są i czytają ten tekst to zapewne sięgną po tą wyrafinowaną potrawę.

Słowo kebab oznacza zazwyczaj Doner kebab (w języku tureckim – obracające się, pieczone mięso) w postaci odpowiednio doprawionego mięsa baraniego, które podaje się z warzywną surówką i owczym serem. Preferencje smakowe naszych rodaków sprawiają, że ta potrawa często przygotowywana jest z mięsa wołowego lub kurczaka z dodatkiem baraniny. damak

Dzięki swej dostępności kebab stał się jedną z najbardziej znanych potraw kuchni bliskowschodniej. Spotykamy go zarówno w menu dobrych restauracji, jak i w barach typu “fast food”. Dobrze przyrządzony, zawsze będzie mile widzianą potrawą, potrafiącą zaspokoić nie tylko głód, ale i wyrafinowane potrzeby smakoszy.

Kebab zazwyczaj podaje się zawinięty w cienkie ciasto “lavash”, w picie, tortilli lub po prostu na talerzu. Zawsze towarzyszą mu warzywa oraz sosy.

Specjalnym sposobem podawania kebabu, podkreślającym jego smak, jest “Iskender kebab”. Serwuje się go w postaci cienkich płatów mięsnych rozłożonych na pokrojonej na kawałki picie, doprawionej sosem pomidorowym. Dodaje się sos pomidorowy i polewę ze stopionego masła i gęstego jogurtu typu tureckiego, greckiego lub bałkańskiego.

Damak Food to lider w produkcji tej wspaniałej tureckiej potrawy. Produkcja odbywa się zgodnie z europejskimi normami, a technologia oparta jest na tradycji, piętnastoletnim doświadczeniu i ogromnym zaangażowaniu wszystkich pracowników firmy. Stąd też tak dobra opinia o produktach oferowanych przez firmę, Każdy z nich posiada certyfikat IFS (międzynarodowy certfikat bezpieczeństwa żywności) i EKO oraz BRC ( to międzynarodowy standard opracowany przez Brytyjskie Konsorcjum Detalistów wymagany przez coraz większą grupę hiper- i supermarketów na terenie całej Europy. BRC Standard opracowano, aby zapewnić jak najwyższą jakość dostarczanych produktów).

Produkcja firmy DAMAK Food trafia z Polski do ponad trzydziestu krajów na całym świecie. Jej wielkość systematycznie wzrasta – to efekt ciągłego rozwoju firmy oraz wciąż zwiększającego się zapotrzebowania. Przybywa wciąż nowych klientów a dotychczasowi nadal zachwycają się produktami i nabywają je w zwiększonej ilości.

Właściciele firmy są dumni z tego, że reprezentują Polskę na zewnątrz, że ich sztandarowe produkty podbijają rynki zagraniczne z flagą Polski.


Mamy lato, zatem na stół wędrują letnie potrawy. Kebavita to potrawa, która świetnie nadaje się włłaśnie na takki letni, rodzinny posiłek. Wystarczy chwila przygotowania (podpieczenia mięsa), trochę sezonowych warzyw czy owoców by mieć doskonały i zdrowy posiłek.

Wszystkich smakoszy zachęcamy do zapoznania się z flagowym produktem firmy DAMAK o nazwie Lider. Jest to kebab z uda i fileta kurczaka. Jest już odpowiednio doprawiony, o wybormym smaku. Dostępny w opakowaniach od 5 kg w górę (do 100 kg).

Ponadto proponujemy również między innymi: kebab z uda kurczaka o nazwie Bereket, kebab z z całego kurczaka o nazwie EFE, kebab z indyka i płatów, kebab Annatolia z mielonego mięsa wołowego i indyczego. Dla miłośników mięsa jagnięcego dostępny jest natomiast kebab Beste. W jego skład wchodzi mięso jagnięce, i wołowina. Miłośnicy mięsa mielonego mogą zacchwycać się smakiem pieczonego kebabu z mielonego mięsa wołowego.

Pamiętać przy tym należy, że potrawy tureckie charakteryzują się bogactwem aromatów, których źródłem są cudowne, doskonałej jakości przyprawy.

Turecki targ pachnie wspaniale: papryką i cynamonem, imbirem, kardamonem, pieprzem, gałką muszkatołową, miętą, sumakiem oraz świeżo zmieloną kawą i jabłkową herbatą, którą Turcy wręcz kochają i chętnie piją o każdej porze dnia.

Wystarczy więc sięgnąć po którąś z wyżej wymienionych potraw i przypraw (a najlepiej po kilka) by mieć w domu prawdziwie wakacyjny, śródziemnomorski klimat.

Gdzie należy szukać produktów firmy DAMAK Food? Bez problemu znajdziemy każdy ich produkt w popularnej sieci hurtowni Sellgros Cash&Carry, Makro, Kaptan Food (kaptanfood.pl) oraz w sklepach orientalnych. Dla odbiorców hurtowych proponujemy kontakt bezpośredni z firmą.

Damak

Poniedziałek-piątek: 07:00-16:00

+48 22 86 80 982 | info@damakfood.pl | www.damakfood.pl
Al. Krakowska 66 05-555 Grzędy, Polan

https://abc-restauracji.pl/artykuly/