Cztery łapy w hotelu!

21 września 2022 ABC Aktualności
Cztery łapy w hotelu!

Mam na imię Ramzes i dziś będę Państwa przewodnikiem po tym wszystkim, co jest potrzebne by Państwa Goście na czterech łapkach czuli się u Was dobrze i bezpiecznie.

Na początek szczerze wyznam, że nie jestem zwolennikiem podróży. Zresztą większość z nas, kotów, podróżować nie lubi. Nie tak jak psy, które wszędzie czują się dobrze, byle być ze swoim Panem. No właśnie…na tym polega różnica. Psy mają panów, koty – no cóż – służących. No dobrze, dobrze…opiekunów. Przydatnych dwunożnych, którzy otwierają puszeczki, napełniają miseczki, czyszczą kuwetę i…

Wracając do tematu – mimo iż nie lubię wojaży – wiem, że czasami nie ma innego wyjścia i trzeba zmienić miejsce pobytu. Niestety wiąże się to z wieloma niedogodnościami. Po pierwsze sama podróż. Przeważnie odbywa się ją w transporterze – czyli w zamknięciu. Nie znoszę tego i głośno protestuję przeciw takiemu
traktowaniu. Żaden porządny kot nie lubi gdy – choć sam siedzi – porusza się i zmienia miejsce.

Psy mają o tyle wygodniej, że podróżują na siedzeniu, oczywiście przypięte pasami. Czasami mają wydzielony dla siebie tył samochodu. Ogólnie mówiąc mają lepiej, co jest niesprawiedliwe gdyż to my – koty – jesteśmy w hierarchii wyżej.

Kiedy w końcu uda się dotrzeć do miejsca tymczasowego pobytu – czyli Państwa hotelu – oczekujemy spokoju i miejsca dla siebie. I tu Wy, drodzy Gospodarze, macie ważne zadanie do wykonania. przygotowując pokój czy apartament, w którym mają przebywać także zwierzęta wart pamiętać o kilku podstawowych sprawach.

Przede wszystkim każdy czworonożny gość potrzebuje posłania, na którym będzie odpoczywał po męczącym dniu lub czekał na powrót opiekuna.

Posłanie powinno być wygodne, dostosowane do wielkości czterołapnego Klienta. Dlatego też wart przed przyjazdem dopytać o wielkość pupila, rasę. /ułatwi to dostosowanie miejsca wypoczynku do potrzeb aktualnego futrzastego Gościa.

Oczywiście w każdym pokoju powinny znaleźć się przynajmniej dwie miski. Jedna na wodę (zawsze świeżą) a druga na karmę. Mówię dwie, ale gdyby było ich więcej to będą jak najbardziej przydatne. Wiadomo bowiem, że my – Wasi pupile i Goście – lubimy mieć wybór, i nie z każdej miseczki woda tak samo dobrze smakuje. Miseczki mogą być wykonane z różnych materiałów; warto by miały stabilną podstawę, a dla ras wyższych aby były na stojaku – łatwiej się z nich wówczas korzysta.

Jeśli zechcecie Państwo troszkę więcej zainwestować można rozważyć zakup miseczek spowalniających jedzenie. Dzięki nim ci z nas, którzy mają zbyt duży apetyt (czy może być za duży?) jedzą wolniej, a co za tym idzie – mniej. Dbają więc o swoją formę i prawidłową wagę. A może warto przemyśleć zakup takich miseczek dla dwunożnych Gości…?

Gdy Państwa Gościem będzie ktoś z nas – kotów – dobrym pomysłem jest umieszczenie w pokoju drapaka. Nie musi to być od razu duży, wielopoziomowy drapaczek czyli tzw. drzewko. Mile widziany
będzie każdy słupek, narożnik z odpowiedniego sznurka czy twardej tektury. Dodatkowo to także ochrona dla Państwa mebli… My koty lubimy drapać, ostrzyć pazurki, wyładowywać swoją energię na czymś zdatnym do drapania. Lepiej dla wszystkich by było to coś specjalnie do tego stworzone niż piękny fotel, kanapa czy stół…

My, koty, potrzebujemy jeszcze jednej rzeczy – kuwety. Gdzieś przecież musimy załatwiać swoje potrzeby…W kuwecie zaś powinien być dobrej jakości żwirek, który nie będzie przyklejał się do łapek i przeszkadzał w chodzeniu. Woreczki na to, co znajdzie się w toalecie będą bardzo mile widziane 😄

Sympatycznym gestem z Państwa strony będzie podarowanie nam jakiejś zabaweczki. Po to byśmy poczuli się u państwa dobrze, bezpiecznie, jak prawdziwie wyczekiwani Goście.

Jak więc wynika z powyższego, aby dobrze przyjąć u siebie czworonożnego Klienta (tak, Klienta bo przecież nasi dwunożni za nasz pobyt płacą) trzeba poświęcić trochę czasu i pieniędzy. Jednak dobra opinia wystawiona obiektowi przysporzy nowych Gości, a co za tym idzie także funduszy.

Zapewne stwierdzicie teraz Państwo, że trudno Wam znaleźć czas by chodzić po sklepach zoologicznych aby skompletować “wyprawkę” dla zwierzęcych Gości. Mam jednak dla Państwa dobrą wiadomość: możecie skorzystać z bogatej oferty sklepu zoologicznego Carmen
www.sklepcarmen.pl

Znajdziecie w nim wszystko, co jest potrzebne, aby zadbać o futrzastych podopiecznych.

Szeroki wybór posłań, misek, drapaków, kuwet czy zabawek stwarza możliwość dostosowania tych wszystkich akcesorów do własnych potrzeb. Zarówno pod względem wielkości, koloru, jakości jak i ceny.

Zapraszam wszystkich do odwiedzenie sklepu Carmen, zapoznania się się z ofertą i do…zakupów!

Ramzes kot Redakcji

https://abc-restauracji.pl/artykuly/