Cube Garden- własna strefa relaksu

28 lipca 2020 ABC Aktualności
Cube Garden- własna strefa relaksu

Trzy żywioły w Twoim ogrodzie.

Jak chronić się przed słońcem, wiatrem i deszczem… w dobrym stylu.

Wszyscy dobrze wiemy, że pogoda w Polsce potrafi być nieprzewidywalna. Dzień, który rozpoczyna się pięknym słońcem nierzadko kończymy, uciekając przed deszczem. Warto mieć to na uwadze planując architekturę ogrodu. W naszym klimacie, w cenie zawsze będą rozwiązania, które potrafią adaptować się do każdych warunków. Eksperci Cube Garden radzą, jak stworzyć własną strefę relaksu, która jednocześnie chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem, a przy tym zachwyca designem i klasą.

Dobrze zaprojektowany ogród lub taras stanowi dodatkową przestrzeń życiową. To w nim, szczególnie latem, spędzamy najwięcej czasu. Planując więc jego architekturę należy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność wybranych rozwiązań.

Pergole tarasowe i ogrodowe to prywatne strefy relaksu, miejsce idealne na przyjęcia i rodzinne spotkania, które mają potencjał by stać się centrum rodzinnego życia. Są to konstrukcje modułowe, które możemy tworzyć wedle własnych potrzeb. Co więcej, dzięki różnorodnym opcjom, są w stanie zapewnić schronienie przed słońcem w upalne dni oraz deszczem i wiatrem przy załamaniu pogody. Jakie rozwiązania warto wybierać, by cieszyć się nimi bez względu na pogodę?

Na każde warunki

Największą zaletą rozwiązań modułowych jest możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb. Pergole ogrodowe i tarasowe można więc „zbudować” tak, aby spełniały różne role. Sekret tkwi w odpowiednim doborze rodzaju zadaszenia oraz ścian. Jeśli zależy Ci na stylowym, eleganckim dopełnieniu ogrodowej przestrzeni na pogodne dni – wybierz zasłony. Jeśli chcesz, z kolei, stworzyć własną strefę prywatności, w której nie zaskoczy Cię żadna zmiana warunków atmosferycznych, warto zdecydować się na roletę ZIP, która zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem oraz pełną intymność. Cube Garden proponuje także między innymi wypełnienie dachu i ścian lamelami – czyli ruchomymi „listwami”, które można dowolnie regulować, ustawiając je pod różnym kątem. Taka konstrukcja daje możliwość częściowej bądź całkowitej ochrony przed słońcem i zachowania prywatności. W pozycji zamkniętej chroni również przed wiatrem. Zaletą aluminiowych ścianek żaluzjowych (pionowych lub poziomych) jest, z kolei, całkowita bezobsługowość oraz możliwość montażu dodatkowych dekoracji, sadzenia roślin – ozdobnych pnączy. Warto pamiętać także o czwartym „żywiole”, który latem próbuje zawładnąć naszymi ogrodami, czyli… o uciążliwych insektach. Modułowe rozwiązania dają możliwość zamontowania moskitiery.

Lato bez trosk

Ogromną zaletą nowoczesnych, aluminiowych konstrukcji ogrodowo-tarasowych jest wygoda ich użytkowania. Składają się na nią niewątpliwie brak konieczności konserwacji i gwarancja trwałości – odporność na promieniowanie UV i korozję. Co więcej, niektóre z rozwiązań są bezobsługowe, sterowane automatycznie. W przypadku niektórych opcji, możemy regulować ich funkcje – na przykład stopień przysłonięcia, co powoduje komfort podczas zmieniającej się pogody. Nie straszne będą zarówno ostre promienie słońca, jak i zacinający deszcz. Wszystko to sprawia, że wizja błogiego relaksu urzeczywistnia się jeszcze bardziej – mówi Rafał Modlinger, projektant Cube Garden.

Gdziekolwiek chcesz

Dlaczego warto postawić na pergole w miejsce bardziej „tradycyjnych” elementów aranżacji ogrodowych? Jest to z pewnością rozwiązanie znacznie solidniejsze niż parasole lub namioty ogrodowe. Gwarantuje jednocześnie podobną swobodę przenoszenia go w dowolne miejsce. Wszystko dzięki, opracowanym przez Cube Garden, pergolom wolnostojącym. To unikalne na polskim rynku rozwiązanie nie wymaga budowy fundamentu. Konstrukcję można postawić na tarasie, nad basenem lub w ogrodzie. A jeśli w przyszłości zmienisz decyzję, pergolę można przenieść.

Modułowość konstrukcji daje możliwość stworzenia zabudowy na miarę potrzeb. Nie tylko pod względem praktycznym, ale także wizualnym. W ofercie Cube Garden znalazła się szeroka gama kolorystyczna, dzięki której pergole i zabudowy tarasowe zachwycą każdego miłośnika dobrego designu.

cube garden

Cube Garden to polska marka oferująca designerskie zabudowy tarasowe, pergole, werandy, komfortowe strefy relaksu, zabawy i wypoczynku. Projekty powstają w oparciu o autorską, opatentowaną konstrukcję łącząc piękno i estetykę z wytrzymałością oraz bezpieczeństwem. Cube Garden to zespół zdolnych projektantów, tworzących ponadczasowe, minimalistyczne, lecz niezwykłe efektowne aranżacje ogrodowe i tarasowe… dla ducha i wewnętrznego balansu.

Pozostałe artykuły: www.abc-restauracji.pl/artykuly