Ciepło z podczerwieni Drewart – Energy

5 czerwca 2019 ABC Aktualności
Ciepło z podczerwieni Drewart – Energy

Ciepło z podczerwieni

Drewart – Energy

Ogrzewanie podczerwienią to energia elektryczna zamieniona na falową energię cieplną. Powoduje to, że ogrzewanie elektryczne staje się wyjątkowo tanie. Ciepło uzyskane z promiennika przypomina ogrzewanie ziemi promieniami słonecznymi, dociera bezpośrednio do ciała bez ogrzewania po drodze powietrza. Ogrzewani są bezpośrednio ludzie, ściany, meble i podłoga. Dlatego też promienniki doskonale sprawdzają się nie tylko wewnątrz , ale i na zewnątrz budynku, gdzie na otwartej przestrzeni nie ma szans na ogrzanie z wykorzystaniem innego źródła ciepła.

Dreward Energy to polski producent elektrycznych promienników podczerwieni (w każdej długości fali) i dystrybutor markowych lamp promiennikowych dla HoReKa. Ta rodzinna firma, jako pierwsza w kraju, od 1995 roku, współpracując z firmą Tansun, promowała system ogrzewania elektrycznymi promiennikami kwarcowo – halogenowymi. W roku 2000 nawiązała współpracę z firmą Philips, czego efektem było rozpoczęcie produkcji własnych urządzeń grzewczych. Aktualnie Drewart Energy jest wiodącym i cenionym na rynku europejskim producentem promienników podczerwieni.

Firma służy swoim doświadczeniem, opracowaniami technicznymi oraz bogatą ofertą promienników, lamp i reflektorów tym wszystkim, którzy wykorzystują jej produkty oraz przyszłym klientom. W zakresie lamp podczerwieni w ofercie znajdują się między innymi produkty Victory Lighting oraz Toshiba. Jako jedyna w Unii Europejskiej firma dysponuje programami komputerowymi do obliczenia mocy i doboru elektrycznych promienników Solart do ogrzewania przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Certyfikaty

Wiele firm powołuje się na certyfikaty DQS/ISO i inne podobne, co w praktyce oznacza mydlenie oczu klientom. Te certyfikaty bowiem nie określają sprawności, jakości i przydatności promiennika do ogrzewania. Symbole certyfikacyjne DQS są zewnętrzną oznaką pomyślnie odbytego procesu certyfikacji systemu zarządzania. Oznacza to, że firma, która je otrzymała, utrzymuje i poddała certyfikacji system zarządzania zgodnie z wymaganiami normy, która była podstawą certyfikacji np. ISO 9001. Symbole certyfikacyjne DQS nie są też wynikiem certyfikacji wyrobu i dlatego nie „mówią”, o jakości produktu. Solart jest pierwszym polskim promiennikiem ciepła, który spełnia wysokie wymagania techniczne i w zakresie bezpieczeństwa. Posiada wysoką sprawność emisji ciepła. Tą niepowtarzalną zaletę wykazały badania przeprowadzone przez laboratorium specjalistyczne firmy Philips.

Oto link do wyników tych badań – https://drewart.com.pl/?page_id=2466

Podobne badania jakościowe promienników Solar wykonały laboratoria firmy Toshiba.. Oto linki do wyników tych badań – https://drewart.com.pl/?page_id=2468

https://drewart.com.pl/instrukcje/badania_3.pdf

Przebadano najważniejsze parametry promienników Solart: wielkość i moc wiązki cieplnej, wielkość rozsyłu promieni podczerwonych. Potwierdzono, że promienniki posiadają najwyższą sprawność emisji ciepła i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Drewart – Energy produkuje według własnych patentów. Firma tworzy a nie naśladuje.

Promiennik Solart M mobil, zwany „cateringowym” to rewolucyjne rozwiązanie dla ogrzewania zewnętrznego. Charakteryzuje się mocną a jednocześnie lekką konstrukcją (tylko 1,3 kg). Zaopatrzony jest w giętkie ramię przegubowe z uchwytem, co umożliwia przymocowanie promiennika do wszystkich typów parasoli, markiz lub innych konstrukcji.

Promienniki Solart M

W promiennikach Solart M, Solart Standard, Solart – Weg stosowane są wyłącznie lampy markowych producentów, głównie najlepsze na świecie lampy firmy Toshiba. Obudowa promiennika i najlepsze jakościowo lampy gwarantują długą i bezawaryjną pracę wszystkich promienników SOLART. Ten element wyróżnia firmę spośród innych producentów. Co najbardziej godne uwagi promienniki Dreward – Energy należą do najbardziej sprawnych promienników na rynku europejskim, co sprawia, że ich skuteczność cieplna jest ponad 50 procent większa od innych dostępnych na polskim rynku. Są zatem oszczędne, bo efekt oszczędności można osiągnąć jedynie poprzez wybór promiennika o największej sprawności emisji ciepła.

Włączając konwencjonalne urządzenia grzewcze w zimnym pomieszczeniu czekamy długo na ciepło. Promienniki SOLART zapewniają natomiast natychmiastowe, przyjemne ciepło tuż po ich włączeniu. Największymi zaletami promienników są: największa skuteczność w przekazywaniu energii cieplnej, niski koszt inwestycyjny w porównaniu z innymi systemami, możliwość różnicowania temperatur w pomieszczeniu poprzez ogrzewanie wybranych miejsc – stref, czego inny system nie zapewni, prosta instalacja elektryczna, łatwy montaż, brak potrzeby konserwacji, cicha praca i długowieczność.

Lampy Kwarcowe

Innym produktem Drewart – Energy, na który zwracamy uwagę, jest lampa kwarcowo – halogenowa Amber Solart, o bardzo małej emisji świetlnej. Jest to idealne rozwiązanie dla promienników wykorzystywanych do ogrzewania pod parasolami, zadaszeniami, na tarasach.

Od kilku lat ofertę firmy stanowią też lampy kwarcowo – węglowe ( lampy emitery podczerwieni o największej emisji fali cieplnej średniej długości). Podczas rozruchu lampy te nie obciążają sieci elektrycznej jak ich odpowiedniki kwarcowo – halogenowe, co umożliwia stosowanie przy instalacji starego typu. Nie wytwarzają też poświaty. Jedynym ogranicznikiem ich wykorzystania jest niewielka moc tych lamp w stosunku do wielkości urządzeń promiennikowych.

lampy cateringowe dla HoReCa