Portal dedykowany obiektom gastronomicznym i hotelowym

Firma

Cryogen Jan Pilch

Siedziba

ul. Modrzewiowa 4 43-424 Drogomyśl

WWW

www.cryogen.pl

E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Telefon 33 857 21 14
   
   

 

O Firmie

Firma CRYOGEN zajmuje się sprzedażą sprzętu i usług związanych z zastosowaniem niskich temperatur w nauce i gospodarce. Oferta firmy dotyczy dwóch dziedzin: I. kriotechniczna, obejmuje sprzedaż naczyń kriogenicznych (naczyń Dewara) i akcesoriów związanych z ich eksploatacją oraz detaliczną sprzedaż ciekłego azotu. II. kriobiologiczna, to prowadzenie tzw. banku zamrożonych w ciekłym azocie gamet zwierząt gospodarskich oraz ich dystrybucja.Historycznie, wspomniana działalność jest prowadzona w Drogomyślu nieprzerwanie od 1989 roku, chociaż zmieniały się w międzyczasie i nazwa firmy i stosunki własnościowe. Ponadto, personel firmy zajmował się wspomnianymi zagadnieniami na wiele lat przed 1989, zarówno pod względem naukowym jak i praktycznym, również w specjalistycznych instytucjach zagranicznych. Ten stosunkowo długi okres nieprzerwanej praktycznej działalności i specjalizacji w tej dziedzinie zaowocował wysoką renomą firmy. Oferta firmy CRYOGEN jest w kraju dobrze znana i od dawna wykorzystywana w nauce, medycynie, mechanice, gastronomii, elektronice, hodowli zwierząt i in. Firma jest też znana z przystępnych cen sprzedawanych towarów i usług.cryogen


Produkty

RIOTECHNIKA - Naczynia* na ciekły azot.

Firma CRYOGEN wyspecjalizowała się w dystrybucji naczyń kriogenicznych produkcji chińskiej. Sprowadza je od 2005 roku. W międzyczasie zbiorniki te zostały u nas sprawdzone w długotrwałej eksploatacji i porównane z podobnymi produktami firm zachodnich. Ustalono, że naczynia produkcji chińskiej pod względem cech jakościowych nie odbiegają od podobnych produktów firm zachodnich, a przy tym są znacznie tańsze. Należy zaznaczyć, że produkcja tych naczyń odbywa się przy ścisłej współpracy technologicznej ze znaną amerykańską firmą kriogeniczną. Naczynia są wykonane z odpowiednio wytrzymałych i odpornych na korozję stopów metali, głównie aluminium. Oferta asortymentowa obejmuje naczynia różnych wielkości i przeznaczenia. Dużą grupę stanowią naczynia tzw. biologiczne, przystosowane przede wszystkim do przechowywania zamrożonych materiałów biologicznych w ciekłym azocie . Naczynia te są wyposażone w tzw. kanistry czyli wewnętrzne zasobniki do umieszczania i wyjmowania zamrożonych próbek oraz w dodatkową armaturę do stabilizacji kanistrów w naczyniu. Naczynia biologiczne mogą też być użyte do transportu i przechowywania ciekłego azotu. Drugą kategorię stanowią naczynia typowo transportowe, o specjalnie wzmocnionej konstrukcji, bez kanistrów, przeznaczone do transportu i przechowywania ciekłego azotu. Poza swoim podstawowym przeznaczeniem naczynia te, dzięki łatwości instalowania na ich wlotach specjalistycznych oprzyrządowań, są szeroko stosowane w medycynie (krioterapia, dermatologia, itp). Wyżej wymienione zbiorniki biologiczne i transportowe można określić umownie jako „mokre” gdyż ciekły azot wypełnia tam całą przestrzeń roboczą naczynia i jest dostępny w całości po wylaniu lub wypompowaniu. W pełni bezpieczny (dla otoczenia) transport zamrożonych materiałów gwarantują naczynia „suche”. Konstrukcja tych naczyń zapobiega wylaniu się ciekłego azotu w przypadku przewrócenia. Wszystkie naczynia mają 2. letnią gwarancję na jakość izolacji oraz roczną na ewentualne usterki techniczne. Każde naczynie przeznaczone do sprzedaży jest u nas sprawdzane pod kątem jakości izolacji czyli stopnia odparowania ciekłego azotu w jednostce czasu. Nazywamy to termostabilnością statyczną i określamy liczbą dni jakie upływają od napełnienia naczynia do całkowitego odparowania ciekłego azotu. Wynik testu zgodny z normą deklarowaną przez producenta decyduje o sprzedaży naczynia. Oprócz naczyń dostępne są akcesoria przydatne w ich obsłudze i pracach z ciekłym azotem: wózki, wózki/kołyski do przewożenia i opróżniania większych naczyń, pompy/lewary ciekłego azotu, proste listwy do pomiaru poziomu azotu w naczyniu.

View the embedded image gallery online at:
http://abc-restauracji.pl/uslugi/306-cryogen1#sigFreeIdb07c9075b2

Portal dla obiektów gastronomicznych i hotelowych

Dzięki Abc-restauracji.pl dowiesz się jak osiągnąć karierę w branży HoReCa. Artykuły podpowiadają jak doskonalić kadrę menedżerską, dobierać odpowiednich pracowników i poprawnie prowadzić własną restaurację. Nieodzownym elementem prowadzenia każdego biznesu jest także zaopatrzenie i dostawa, o których często wspominamy na łamach portalu.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym katalogiem, w którym znajdują się między innymi artykuły na temat branży HoReCa oraz informacje na temat dostawy i zaopatrzenia restauracji, barów i hoteli. Każdego roku organizowane są także liczne targi, do których czas odliczany jest na zegarze powyżej.

ABC Restauracji poprzednie wydania

Listopad2017
Pazdziernik2017
Wrzesien2017
Sierpien
Sierpien 2017
czerwiec-2017
Lato 2017
Marzec-2017
luty 2017