Portal dedykowany obiektom gastronomicznym i hotelowym

klawe1

Czym się kierujemy przy wyborze krzeseł?


Najczęściej szukamy mebli pasujących nam do założeń wystroju wnętrz. Szeroka gama modeli pozwala na wybór zarówno tradycjonalistom ceniącym klasykę jak i zwolennikom nowoczesnego wzornictwa.  W celu stworzenia spójnej całości warto wybrać  model , w którym oferowane są oprócz  krzeseł także hokery barowe oraz foteliki z podłokietnikami.

Zwracamy oczywiście uwagę na cenę, musimy przecież zmieścić się w założonym budżecie.
Warto jednak,  nawet w przypadku modeli, które zdają się przekraczać nasze możliwości budżetowe, ponegocjować cenę .  Z reguły przy większej ilości zamawaianych sztuk można liczyć na rabaty.
Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

 

klawe2


 Jedną z ważnych cech jest trwałość zakupionych krzeseł. Nie inwestujemy przecież w zakup wyposażenia na jeden sezon. Meble powinny służyć wiele lat i pasować do zmieniającego się wystroju naszej restauracji. Mają na to wpływ zarówno solidność wykonania jak i użyte do ich produkcji materiały. Niestety wielu producentów, w pogoni za niską ceną, obniża standardy stosowanych materiałów.


Dlatego warto zaufać sprawdzonym polskim producentom , mającym wieloletnie doświadczenie zdobyte w podukcji i stosującym materiały najwyższej jakości.
Krzesła powinny być także zmontowane i sklejone w fabryce.  Wszelkie krzesła dostarczane w elementach do skręcenia nie gwarantują długotrwałego użytkowania i najczęściej świadczy to o tym , że są  importowane. Jeżeli decydujemy się na naturalne materiały to w grę wchodzą stelaże wykonane z drewna bukowego  lub dębowego.  Praktycznie tylko te gatunki drewna , zwłaszcza w przypadku giętych elementów, mogą być stosowane na trwałe i solidne krzesła. 

   
Najmniejszym problemem jest wybór kolorystyki drewna.  Szeroka gama kolorystyczna pozwala na dobranie koloru do naszego projektu wystroju. W przypadku drewna naturalnego meble są najczęściej bejcowane a następnie lakierowane w celu zachowania naturalnego usłojenia drewna. Istnieje także możliwość pomalowania emalią kryjąca .  Ważne , aby zastosowane farby były ekologiczne i trudnozapalne. W tym celu powinno się stosować bejce i lakiery na bazie wodnej. Szeroki wybór proponowanych tkanin obiciowych pozwala także na dobranie właściwego koloru i struktury tkanin. Do wyboru są także nowoczesne ekoskóry  lub skóry naturalne.
Jak widać z powyższego poradnika wybór krzeseł jest jedną z ważniejszych decyzji do podjęcia przy urządzaniu restauracji. Z tym wyborem pozostaniemy na dłuższy czas . Warto z tego powodu zasięgnąć profesjonalnej porady przed dokonaniem wyboru.

 

klawe3


 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kilkuset krzeseł , hokerów , fotelików i skorzystania z profesjonalnej porady .
 kliknij

Portal dla obiektów gastronomicznych i hotelowych

Dzięki Abc-restauracji.pl dowiesz się jak osiągnąć karierę w branży HoReCa. Artykuły podpowiadają jak doskonalić kadrę menedżerską, dobierać odpowiednich pracowników i poprawnie prowadzić własną restaurację. Nieodzownym elementem prowadzenia każdego biznesu jest także zaopatrzenie i dostawa, o których często wspominamy na łamach portalu.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym katalogiem, w którym znajdują się między innymi artykuły na temat branży HoReCa oraz informacje na temat dostawy i zaopatrzenia restauracji, barów i hoteli. Każdego roku organizowane są także liczne targi, do których czas odliczany jest na zegarze powyżej.

ABC Restauracji poprzednie wydania

Listopad2017
Pazdziernik2017
Wrzesien2017
Sierpien
Sierpien 2017
czerwiec-2017
Lato 2017
Marzec-2017
luty 2017